Portland College - Rock Creek
17705 NW Springville Rd, Portland, OR
2024 Northwest Youth Regional - Sunday, March 17
Pool Play*
10U DIVISION
9:00 - Field 3 - HYPE 10u 6 vs Team Lillard Underdawgs 10u 0
9:25 - Field 3 - MVP 10u 13 vs Team Lillard Eagles 10u 0
9:50 - Field 3 - HYPE 10u 20 vs Team Lillard Eagles 10u 13
10:15 - Field 3 - HYPE 10u 6 vs MVP 10u 7
10:40 - Field 3 - Team Lillard Underdawgs 10u 0 vs MVP 10u 24
11:05 - Field 3 - Team Lillard Underdawgs 10u 6 vs Team Lillard Eagles 10u 14
12U DIVISION
9:00 - Field 4 - Team Lillard RedHawks 12u 6 vs West Salem Jr Titans 12u 18
9:25 - Field 4 - HYPE 12u 13 vs Team Lillard Rebels 12u 6
9:50 - Field 4 - Team Lillard RedHawks 12u 0 vs Rise 12u 26
10:15 - Field 4 - West Salem Jr Titans 12u 6 vs Eforce 12u 13
10:40 - Field 4 - HYPE 12u 6 vs Rise 12u 14
11:05 - Field 4 - Team Lillard Rebels 12u 7 vs Eforce 12u 6
11:30 - Field 4 - Team Lillard RedHawks 12u 6 vs HYPE 12u 7
11:55 - Field 4 - West Salem Jr Titans 12u 19 vs Team Lillard Rebels 12u 7
12:20 - Field 4 - Rise 12u 0 vs Eforce 12u 13
14U DIVISION
9:00 - Field 1 - Rise Future Stars 7 vs Team Lillard Elite 26
9:00 - Field 2 - Eforce Rising Stars 7 0 vs Team Lillard Aces 20
9:25 - Field 1 - MVP 19 vs EForce Rising Stars 8 0
9:25 - Field 2 - HYPE Samurai 14 vs Seattle Unite Elite Select 7
9:50 - Field 1 - Rise Future Stars 0 vs FSP Future 19
9:50 - Field 2 - HEIR Apex Predators 13u 20 vs HYPE Shogun 6
10:15 - Field 1 - Team Lillard Elite 19 vs EForce Rising Stars 8 0
10:15 - Field 2 - EForce Rising Stars 7 0 vs HYPE Samurai 27
10:40 - Field 1 - MVP 6 vs FSP Future 26
10:40 - Field 2 - WAR 26 vs Seattle United Elite Premier 12
11:05 - Field 1 - Rise Future Stars 7 vs EForce Rising Stars 8 6
11:05 - Field 2 - HEIR Apex Predators 13u 26 vs True 2 The Grind 12
11:30 - Field 1 - Team Lillard Elite 25 vs MVP 22
11:30 - Field 2 - HYPE Shogun 20 vs Seattle United Elite Premier 14
11:30 - Field 3 - Team Lillard Aces 12 vs Seattle Unite Elite Select 6
11:55 - Field 1 - WAR 0 vs True 2 The Grind 18
11:55 - Field 2 - HEIR Apex Predators 13u 19 vs Seattle United Elite Premier 6
11:55 - Field 3 - Team Lillard Aces 20 vs HYPE Samurai 13
12:20 - Field 1 - FSP Future 0 vs True 2 The Grind 6
12:20 - Field 2 - HYPE Shogun 6 vs WAR 20
12:20 - Field 3 - EForce Rising Stars 7 12 vs Seattle Unite Elite Select 18
12:40 - 1:15 - Lunch break
1:15 - 10U & 12U Playoffs begin
1:45 - 14U Playoffs begin
3:20 - 10U & 12U Championship Game
3:50 - 14U Championship Game
*-games subject to change
10U DIVISION
9:00 - Field 3 - HYPE 10u 6 vs Team Lillard Underdawgs 10u 0
9:25 - Field 3 - MVP 10u 13 vs Team Lillard Eagles 10u 0
9:50 - Field 3 - HYPE 10u 20 vs Team Lillard Eagles 10u 13
10:15 - Field 3 - HYPE 10u 6 vs MVP 10u 7
10:40 - Field 3 - Team Lillard Underdawgs 10u 0 vs MVP 10u 24
11:05 - Field 3 - Team Lillard Underdawgs 10u 6 vs Team Lillard Eagles 10u 14
12U DIVISION
9:00 - Field 4 - Team Lillard RedHawks 12u 6 vs West Salem Jr Titans 12u 18
9:25 - Field 4 - HYPE 12u 13 vs Team Lillard Rebels 12u 6
9:50 - Field 4 - Team Lillard RedHawks 12u 0 vs Rise 12u 26
10:15 - Field 4 - West Salem Jr Titans 12u 6 vs Eforce 12u 13
10:40 - Field 4 - HYPE 12u 6 vs Rise 12u 14
11:05 - Field 4 - Team Lillard Rebels 12u 7 vs Eforce 12u 6
11:30 - Field 4 - Team Lillard RedHawks 12u 6 vs HYPE 12u 7
11:55 - Field 4 - West Salem Jr Titans 12u 19 vs Team Lillard Rebels 12u 7
12:20 - Field 4 - Rise 12u 0 vs Eforce 12u 13
14U DIVISION
9:00 - Field 1 - Rise Future Stars 7 vs Team Lillard Elite 26
9:00 - Field 2 - Eforce Rising Stars 7 0 vs Team Lillard Aces 20
9:25 - Field 1 - MVP 19 vs EForce Rising Stars 8 0
9:25 - Field 2 - HYPE Samurai 14 vs Seattle Unite Elite Select 7
9:50 - Field 1 - Rise Future Stars 0 vs FSP Future 19
9:50 - Field 2 - HEIR Apex Predators 13u 20 vs HYPE Shogun 6
10:15 - Field 1 - Team Lillard Elite 19 vs EForce Rising Stars 8 0
10:15 - Field 2 - EForce Rising Stars 7 0 vs HYPE Samurai 27
10:40 - Field 1 - MVP 6 vs FSP Future 26
10:40 - Field 2 - WAR 26 vs Seattle United Elite Premier 12
11:05 - Field 1 - Rise Future Stars 7 vs EForce Rising Stars 8 6
11:05 - Field 2 - HEIR Apex Predators 13u 26 vs True 2 The Grind 12
11:30 - Field 1 - Team Lillard Elite 25 vs MVP 22
11:30 - Field 2 - HYPE Shogun 20 vs Seattle United Elite Premier 14
11:30 - Field 3 - Team Lillard Aces 12 vs Seattle Unite Elite Select 6
11:55 - Field 1 - WAR 0 vs True 2 The Grind 18
11:55 - Field 2 - HEIR Apex Predators 13u 19 vs Seattle United Elite Premier 6
11:55 - Field 3 - Team Lillard Aces 20 vs HYPE Samurai 13
12:20 - Field 1 - FSP Future 0 vs True 2 The Grind 6
12:20 - Field 2 - HYPE Shogun 6 vs WAR 20
12:20 - Field 3 - EForce Rising Stars 7 12 vs Seattle Unite Elite Select 18
12:40 - 1:15 - Lunch break
1:15 - 10U & 12U Playoffs begin
1:45 - 14U Playoffs begin
3:20 - 10U & 12U Championship Game
3:50 - 14U Championship Game
*-games subject to change
10U Bracket
12U Bracket
14U Bracket
2024 Northwest HS Regional - Saturday, March 16
Pool Play*
10:20 - Field 1 - HEIR Black 21 vs Rise Navy 0
10:20 - Field 2 - Rise Platinum 7 vs GBGB Carpe Diem 6
10:20 - Field 3 - Next Level Academy 0 vs ICE Sports Academy 14
10:20 - Field 4 - Eforce All-Stars 7 vs Seattle United Elite Black 6
10:45 - Field 1 - BTA 28 vs FSP 5 Star 12
10:45 - Field 2 - MVP Black 21 vs HYPE 6
10:45 - Field 3 - Rise Red 12 vs GBGB Amor Fati 18
10:45 - Field 4 - Big Sky Grizzles vs Team Lillard Green (exhibition only)
11:10 - Field 1 - HEIR Black 12 vs Team Lillard Gold 0
11:10 - Field 2 - Rise Platinum 19 vs Seattle United Elite Gold 18
11:10 - Field 3 - Next Level Academy 24 vs Big Sky Grizzlies 6
11:10 - Field 4 - open
11:35 - Field 1 - Rise Navy 6 vs Tru 2 The Grind 20
11:35 - Field 2 - GBGB Carpe Diem 14 vs HYPE 6
11:35 - Field 3 - ICE Sports Academy 30 vs GBGB Amor Fati 6
11:35 - Field 4 - Seattle United Elite Black 12 vs Team Lillard Green 7
12:00 - Field 1 - BTA 13 vs Team Lillard Gold 14
12:00 - Field 2 - MVP Black 22 vs Seattle United Elite Gold 21
12:00 - Field 3 - Rise Red 32 vs Big Sky Grizzlies 0
12:00 - Field 4 - Team Lillard Green 8 vs Rise South 7
12:25 - Field 1 - FSP 5 Star 21 vs Tru 2 The Grind 12
12:25 - Field 2 - Rise Platinum 19 vs HYPE 6
12:25 - Field 3 - Next Level Academy 12 vs GBGB Amor Fati 8
12:25 - Field 4 - Eforce All-Stars 13 vs Rise South 7
12:50 - Field 1 - HEIR Black 20 vs BTA 15
12:50 - Field 2 - GBGB Carpe Diem 15 vs MVP Black 13
12:50 - Field 3 - ICE Sports Academy 22 vs Rise Red 20
12:50 - Field 4 - Eforce All-Stars 14 vs Team Lillard Green 18
1:15 - Field 1 - Rise Navy 14 vs FSP 5 Star 26
1:15 - Field 2 - Seattle United Elite Gold 14 vs Rise South 12
1:15 - Field 3 - OPEN
1:15 - Field 4 - OPEN
1:40 - Field 1 - Team Lillard Gold 24 vs Tru 2 The Grind 0
1:40 - Field 2 - Seattle United Elite Black 26 vs Big Sky Grizzlies 6
1:40 - Field 3 - OPEN
1:40 - Field 4 - OPEN
2:00 - 3:00 - Lunch break
3:000 - Playoffs begin
5:45 - Championship game
*-games subject to change
10:20 - Field 1 - HEIR Black 21 vs Rise Navy 0
10:20 - Field 2 - Rise Platinum 7 vs GBGB Carpe Diem 6
10:20 - Field 3 - Next Level Academy 0 vs ICE Sports Academy 14
10:20 - Field 4 - Eforce All-Stars 7 vs Seattle United Elite Black 6
10:45 - Field 1 - BTA 28 vs FSP 5 Star 12
10:45 - Field 2 - MVP Black 21 vs HYPE 6
10:45 - Field 3 - Rise Red 12 vs GBGB Amor Fati 18
10:45 - Field 4 - Big Sky Grizzles vs Team Lillard Green (exhibition only)
11:10 - Field 1 - HEIR Black 12 vs Team Lillard Gold 0
11:10 - Field 2 - Rise Platinum 19 vs Seattle United Elite Gold 18
11:10 - Field 3 - Next Level Academy 24 vs Big Sky Grizzlies 6
11:10 - Field 4 - open
11:35 - Field 1 - Rise Navy 6 vs Tru 2 The Grind 20
11:35 - Field 2 - GBGB Carpe Diem 14 vs HYPE 6
11:35 - Field 3 - ICE Sports Academy 30 vs GBGB Amor Fati 6
11:35 - Field 4 - Seattle United Elite Black 12 vs Team Lillard Green 7
12:00 - Field 1 - BTA 13 vs Team Lillard Gold 14
12:00 - Field 2 - MVP Black 22 vs Seattle United Elite Gold 21
12:00 - Field 3 - Rise Red 32 vs Big Sky Grizzlies 0
12:00 - Field 4 - Team Lillard Green 8 vs Rise South 7
12:25 - Field 1 - FSP 5 Star 21 vs Tru 2 The Grind 12
12:25 - Field 2 - Rise Platinum 19 vs HYPE 6
12:25 - Field 3 - Next Level Academy 12 vs GBGB Amor Fati 8
12:25 - Field 4 - Eforce All-Stars 13 vs Rise South 7
12:50 - Field 1 - HEIR Black 20 vs BTA 15
12:50 - Field 2 - GBGB Carpe Diem 15 vs MVP Black 13
12:50 - Field 3 - ICE Sports Academy 22 vs Rise Red 20
12:50 - Field 4 - Eforce All-Stars 14 vs Team Lillard Green 18
1:15 - Field 1 - Rise Navy 14 vs FSP 5 Star 26
1:15 - Field 2 - Seattle United Elite Gold 14 vs Rise South 12
1:15 - Field 3 - OPEN
1:15 - Field 4 - OPEN
1:40 - Field 1 - Team Lillard Gold 24 vs Tru 2 The Grind 0
1:40 - Field 2 - Seattle United Elite Black 26 vs Big Sky Grizzlies 6
1:40 - Field 3 - OPEN
1:40 - Field 4 - OPEN
2:00 - 3:00 - Lunch break
3:000 - Playoffs begin
5:45 - Championship game
*-games subject to change